Karjeras dienas vēsture

2020.gads
Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) «Karjeras dienā 2020» piedalījās 125 uzņēmumu un organizāciju pārstāvji, klātienē iepazīstot RTU, citu augstskolu studentus un arī skolēnus. Paralēli norisinājās arī vairāki ar karjeras izglītību saistīti pasākumi – seminārs, speed dating jeb ātrās tikšanās, kā arī diskusija, kura tika pārraidīta arī tiešraidē internetā, pulcējot plašu skatītāju loku.Speed dating uzņēmumi aicināja studentus uz četru minūšu sarunu, kuras laikā abas puses vērtēja darba attiecību uzsākšanas potenciālu. Sarunās latviešu valodā piedalījās 25 uzņēmumi, bet angļu valodā – astoņi uzņēmumi.Karjeras dienas laikā norisinājās arī aptauja, kurā tika noteikti labākie stendi. Visaugstāk apmeklētāji novērtēja AS «Rīgas Satiksme» stendu, otrajā un trešajā vietā ierindojās attiecīgi RTU Dizaina fabrikas un AS «Olainfarm» stendi.

Foto galerija aplūkojama ŠEIT
Ar Karjeras dienas 2020 katalogu var iepazīties elektroniski ŠEIT

2019. gads
RTU Karjeras diena notika Starptautiskajā izstāžu centra Ķīpsalā 22. februārī un tajā piedalījās 140 uzņēmumi un organizācijas, kas kopumā pārstāvēja 37 nozares. Uzņēmumi izstādes laikā prezentēja savus piedāvājumus studentiem – potenciālajiem darbiniekiem un praktikantiem. Pasākums pirmo reizi bija starptautisks, jo tur būs pārstāvēti arī Vācijas, Nīderlandes un Igaunijas uzņēmumi. Paralēli izstādei studentiem bija iespēja apmeklēt 3 seminārus – «Kā būt produktīvam?», kuru vadīja Printful izpilddirektors Dāvis Siksāns, Dīdžeja un raidījumu vadītāja Toma Grēviņa seminārs «Kā paspēt visu?»,«CognizantLatvia» pārstāvja Aleksandra Radcenko seminārs «21 nākotnes darbs» Kā arī Karjeras dienas laikā bija iespēja piedalīties RTU Dizaina fabrikas prototipēšanas izaicinājums «Karjeras pacēlājs».

Ar Karjeras dienas 2019 katalogu var iepazīties elektroniski ŠEIT
LTV1 Rīta panorāma, sižets apskatāms ŠEIT (0:49:46)
Radio pieci.lv ziņas, apskatāms ŠEIT («Otrās brokastis» 02:02:39)
Radio LR4 ziņas, apskatāms ŠEIT («Домская площадь» 09:50)
Foto galerija aplūkojama ŠEIT

2018. gads
RTU Karjeras diena notika Starptautiskajā izstāžu centra Ķīpsalā 1. martā un tajā piedalījās 116 uzņēmumi un organizācijas, kas kopumā pārstāvēja 27 nozares. Uzņēmumi izstādes laikā prezentēja savus piedāvājumus studentiem – potenciālajiem darbiniekiem un praktikantiem. Paralēli izstādei studentiem bija iespēja apmeklēt 3 seminārus – «Efektīva komunikācija, jeb – gribēju kā labāk, bet…», kuru vadīja TV un radio vadītājs, pasākumu un notikumu vadītājs, pasniedzējs Valdis Melderis, «Iemācies noteikt un sasniegt savus mērķus: interaktīva koučinga meistarklase», kuru vadīja personīgās izaugsmes trenere, «Meistarības skola» vadītāja un pasniedzēja Sandra Ošleja un «Mana sirdslieta – kā izveidot veiksmīgu karjeru darot to, ko mīli darīt.», kuru vadīja personības un karjeras attīstības treneris Andris Arhomkins. Kā arī Karjeras dienas laikā bija iespēja piedalīties Prāta spēlēs.

Ar Karjeras dienas 2018 katalogu var iepazīties elektroniski ŠEIT
Sižets LNT 900 sekundēs apksatāms ŠEIT (1:28:40)
Sižets LNT vakara un dienas ziņās apskatāms ŠEIT 
LR4 sižetu var noklausīties ŠEIT (26:51)
Foto galerija aplūkojama ŠEIT

2017. gads
RTU Karjeras diena notika Starptautiskajā izstāžu centra Ķīpsalā 2. martā un tajā piedalījās 102 uzņēmumi un organizācijas, kas kopumā pārstāvēja 28 nozares. Uzņēmumi izstādes laikā prezentēja savus piedāvājumus studentiem – potenciālajiem darbiniekiem un praktikantiem. Paralēli izstādei studentiem bija iespēja piedalīties «Sarunu bibliotēkā». Karjeras dienas «Sarunu bibliotēkā» bija atrodami 13 dažādu jomu profesionāļu stāsti. Studentiem tika piedāvāta iespēja uzdot jautājumus par profesijām, to izvēles procesu, veiksmēm, grūtībām, darba ikdienu u. c.
Ar Karjeras dienas 2017 katalogu var iepazīties elektroniski ŠEIT
Sižets LTV1 ziņās apksatāms ŠEIT
Sižets LNT ziņās apskatāms ŠEIT
LR1 saruna raidījumā “Labrīt” apskatāms ŠEIT
LR4 apskatāms ŠEIT
Foto galerija aplūkojama ŠEIT

2016. gads
RTU Karjeras diena notika Starptautiskajā izstāžu centra Ķīpsalā 3.martā un tajā piedalījās 81 uzņēmums un organizācijas, kas kopumā pārstāvēja 28 nozares. Iztādes laikā bija iespēja saņemt konsultācijas par CV satura veidošanu un uzlabošanu, par sagatavošanos darba intervijām un darba meklēšanu saistītiem jautājumiem.
Ar Karjeras dienas 2016 katalogu var iepazīties elektroniski.

2015. gads

RTU Karjeras diena notika Starptautiskajā izstāžu centra Ķīpsalā 30.aprīlī un tajā piedalījās 121 uzņēmums un organizācijas, kas kopumā pārstāvēja 27 nozares. Iztādes laikā notika tikšanās ar uzņēmuma pārstāvjiem, atbalstītāju aktivitātes un  prezentācijas, konsultācijas par CV veidošanu, kā arī semināri par radošiem darba meklēšanas veidiem un praktiskas pieredzes nozīmi karjeras veidošanā.
RTU Karjeras dienas 2015 katalogs apskatāms ŠEIT.

2014. gads
RTU Karjeras diena notika Ķīpsalas izstāžu hallē 20. martā un tajā piedalījās 107 uzņēmumi un organizācijas, kas kopumā pārstāvēja 21 nozari. Izstādē notika arī uzņēmumu prezentācijas, semināri, konsultācijas CV rakstīšanā, darba interviju simulācijas, atbalstītāju aktivitātes.
RTU Karjeras dienas 2014 katalogs apskatāms ŠEIT.
RTU Karjeras dienas 2014 video atskats:

2013. gads
RTU Karjeras diena notika Ķīpsalas izstāžu hallē 21. martā un tajā piedalījās 81 uzņēmums.
RTU Karjeras dienas 2013 katalogs apskatāms ŠEIT.
RTU Karjeras diena 2013 video atskats:

2012. gads
RTU Karjeras diena notika 22. martā un tajā piedalījās rekordliels skaits darba devēju – 65. Pirmo reizi Karjeras diena notika Ķīpsalas izstāžu hallē. Apmeklētāji varēja ne tikai piedalīties diskusijās un iepazīties ar interesējošiem uzņēmumiem, bet arī piedalīties semināros un darba intervijas individuālajās meistarklasēs, Europass CV darbnīcās u. c.
RTU Karjeras dienas katalogs pieejams ŠEIT.
RTU Karjeras diena 2012 video atskats:

2011. gads
RTU Karjeras dienas notika 16. martā un tajā piedalījās 32 dalībnieki. Gan izstāde, gan uzņēmumu prezentācijas notika vienā dienā.

2010. gads
RTU Karjeras dienas notika 17.–18. martā. Sekojot dalībnieku, kas šogad bija 25, ierosinājumam, izstāde notika tikai pirmajā dienā, otro dienu pilnībā atvēlot dažādām tematiskajām lekcijām un semināriem.

2009. gads
Šis gads valstī iezīmējās kā smagas ekonomiskās recesijas laiks. Karjeras dienas precīzi atspoguļo tendences Latvijas tautsaimniecībā. Vakanču skaits uzņēmumos strauji rūk. Maz ir tādu uzņēmumu, kas ir pietiekami spēcīgi, lai spētu domāt ilgtermiņā un komunicēt ar studentu auditoriju. Piedalās vairs tikai 24 uzņēmumi, 2 izvēlas publicēt informāciju katalogā bez aktīvas piedalīšanās izstādē.

2008. gads
Tiek pārtraukta ESF līdzekļu piesaiste saistībā ar finansēšanas perioda beigām un jaunā neuzsākšanos.
Tiek organizēta diskusija starp uzņēmējiem, augstskolas administrāciju un studentiem par augstākās tehniskās izglītības attīstību nākotnē. Tajā piedalās pārstāvji no nozaru asociācijām un lielākajiem Latvijas uzņēmumiem.
Karjeras dienās piedalās 41, informāciju katalogā publicē 16 uzņēmumi.

2007. gads
Tiek turpināta ESF līdzekļu piesaiste Karjeras dienu projektam. Pasākums kļuvis tik populārs, ka ir uzņēmumi, kuriem jāatsaka ierobežotās telpu kapacitātes dēļ. Piedalās 41 uzņēmums, informāciju publicē 24 uzņēmumi. Tātad kopumā studenti iegūst aktuālāko informāciju par prakses un darba iespējām no 65 uzņēmumiem, kas arī ir kvantitatīvais rekords, kas vēl nav pārspēts.

2006. gads
RTU Karjeras dienas ieņem stabilu vietu Latvijas profesionālās orientācijas pasākumu vidū. Projekts ir atpazīstams, organizatoru darbu atvieglo uzņēmēju interese un proaktīva pieteikšanās dalībai. Piedalās 40, informāciju par sevi publicē 13 uzņēmumi. Pirmo reizi tiek piesaistīti Eiropas Sociālā Fonda līdzekļi projekta realizēšanai.

2005. gads
RTU rīkotās Karjeras dienas ir ieguvušas zināmu popularitāti, darbs pie dalībnieku piesaistes ir kļuvis vieglāks. Tas atspoguļojas arī dalībnieku skaitā: piedalās 39 uzņēmumi, 14 izvēlas izvietot informāciju Karjeras dienu katalogā, nepiedaloties klātienē.

2004. gads
Sekojot Eiropas universitāšu piemēram, Rīgas Tehniskās universitātes administrācija izlemj par Karjeras dienu organizēšanas nepieciešamību. Pirmo reizi aulā uz divām dienām tiek pulcēti RTU pārklāto nozaru uzņēmumi izstādes tipa pasākumam, kura ietvaros studentiem un uzņēmumu pārstāvjiem ir iespēja nepastarpināti komunicēt saistībā ar aktualitātēm nozarē, iespējamajām prakses un darba vietām.
RTU ir viena no pirmajām augstskolām Latvijā, kas organizē Karjeras dienas. Šis koncepts ir jauns abām klientu grupām: uzņēmumiem (dalībniekiem), kā arī galvenajai apmeklētāju mērķauditorijai – RTU studentiem. Pirmajā izstādes gadā izdodas piesaistīt 26 uzņēmumus, kas klātienē piedalās Karjeras dienās. Paralēli izstādes norisei notiek uzņēmumu prezentācijas, kuru ietvaros nelielām studentu grupām tiek stāstīts par uzņēmumu un aktualitātēm to pārstāvētajās nozarēs.