RTU Karjeras diena 22.03.2012

2012. gada 22. marts. RTU Karjeras dienas laikā Ķīpsalas izstāžu hallē darbojās airāk nekā 60 uzņēmumu stendi, kur studentiem bija iespēja nodibināt kontaktus ar interesējošo uzņēmumu pārstāvjiem. Vienlaikus notika uzņēmumu prezentācijas, lekcijas un izglītojoši semināri studentiem, semināri RTU mācībspēkiem un dažādas citas aktivitātes. Pirmo reizi RTU Karjeras dienu vēsturē 10 motivētākajiem studentiem tika dota iespēja piedalīties «Darba intervijas individuālajās meistarklasēs» un iejusties situācijā, kāda rodas pirms reālas darba intervijas.

Norisinājās diskusija «Inženierzinātņu speciālistu pieprasījums darba tirgū šodien un rīt», kuru vadīja RTU Biznesa atbalsta un attīstības centra direktors Modris Ozoliņš. Sabiedrībā pazīstami cilvēki diskutēja par jauniešu nodarbinātības tendencēm inženierzinātņu sektorā šobrīd un pārskatāmā nākotnē. Tika meklētas atbildes uz jautājumiem – kāpēc inženierzinātņu studiju programmu absolventi ir unikāli darba tirgū, kāda ir RTU absolventu karjera Latvijā un Eiropā un kā efektīvāk sekmēt karjeras izaugsmi.
Studenti RTU Karjeras dienā varēja iegūt informāciju par pieejamām prakses vietām un darba iespējām, kā arī uzzināt par nozari un šā brīža situāciju darba tirgū.
Uzņēmumiem RTU Karjeras diena sniedza iespēju popularizēt savu uzņēmumu, tā ražojumus vai pakalpojumus, tehnoloģiskās vai pētniecības iespējas, kā arī tikties ar potenciālajiem darbiniekiem un praktikantiem, veikt to atlasi palīdzēt studentiem sākt profesionālo karjeru.

RTU Karjeras diena notika jau devīto reizi, taču par godu RTU 150. jubilejas gadam RTU Karjeras diena pirmoreiz tika organizēta tik plašā apmērā Ķīpsalas hallē.