Seminārs par pētniecības datu pārvaldību, atvērto pētniecību un datu pārvaldības plānu izstrādi.

RTU Zinātņu prorektora dienests aicina RTU pētniekus, doktorantus, pēdējo kursu maģistrantus un pētniecības projektu administratorus apmeklēt praktisko semināru par pētniecības datu pārvaldību, atvērto pētniecību un datu pārvaldības plānu izstrādi. Īpaša uzmanība tiks veltīta Horizon 2020 prasībām. Semināru vadīs Lielbritānijas Digitālā kūrēšanas centra (Digital Curation Centre) lektori.

DCC ir Edinburgas Universitātes pakļautībā esoša struktūrvienība un viena no ietekmīgākajām publikāciju un pētniecības datu apmācību ziņā Eiropā.

Seminārs notiks otrdien, 4. februārī no plkst. 9.30-16.00 Elektronikas un telekomunikāciju fakultātē, Āzenes ielā 12 – 201. telpā. Semināra darba valoda: angļu.

Par dalību seminārā tiks izsniegts sertifikāts. Vietu skaits ierobežots.

Praktiskajā seminārā tiks sniegta informācija par pētniecības datu pārvaldības konceptu, atvērto pētniecību, datu pārvaldības plānu izstrādi, kā arī pārskatu par pakalpojumiem datu pārvaldības nodrošināšanā. Semināra dalībnieki apgūs metodes darbam datu pārvaldībā un pārliecināsies, kādi ir ieguvumi praktizējot atvērto zinātni un kā kliedēt izplatītās bažas.

Semināra darba programma un lektoru īsbiogrāfijas iespējams iepazīt jau iepriekš. Pieteikšanās līdz 2. februārim aizpildot elektronisko anketu. vai pie Dainas Ostrovskas (daina.ostrovska@rtu.lv, 67089850).