Nākusi klajā filma «Zaļais pipars 5»

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Karjeras centrs aicina iepazīties ar piekto izglītojošo filmu par karjeras veidošanu «Zaļais pipars». Filmas galvenā mērķauditorija ir studenti un skolēni.

Filma sniedz ieskatu plašajās iespējās, lai jau studiju vai pat vidusskolas laikā sāktu darbu pie savas profesionālās karjeras veidošanas. Filmas varoņi – uzņēmumu īpašnieki un pārstāvji, dažādu jomu speciālisti un paši aktīvie jaunieši dalās ar savu personisko pieredzi ārpus studiju aktivitātēs, stāsta par darba tirgus dinamisko attīstību, karjeras veiksmīgai attīstībai nepieciešamajām prasmēm, kā arī dalās pārdomās par to, kā šīs prasmes var attīstīt vēl pirms profesionālo darba gaitu uzsākšanas.

Daudzveidīgo iespēju vidū īpaši akcentējamas studiju un prakses apmaiņas programmas, obligātā prakse studiju laikā, brīvprātīgo darbs, jauniešu organizācijas, augstskolā pieejamās ārpus studiju aktivitātes – muzicēšana, dejošana, iesaistīšanās studentu pašpārvaldes organizācijās un daudzas citas. Filmas varoņi uzsver, ka visas šīs aktivitātes palīdz gan attīstīt daudzas karjerā noderīgas īpašības, piemēram, komunikācijas prasmes, svešvalodu zināšanas un citas, kā arī attīst personību kopumā, sniedzot iespēju paraudzīties uz lietām un notiekošo no cita skatu punkta.

Filmā ar savu pieredzi un ieteikumiem dalās žurnāliste Marta Selecka, dabai draudzīgā pārtikas uzglabāšanas materiālu «Bee in» idejas autore Ieva Sulutaura, jauniešu organizācijas «Avantis» pārstāvji – bijusī projektu vadītāja Marija Rācene un brīvprātīgo komandas līderis, skolēns Emīls Alps, RTU Karjeras centra projektu vadītāja un brīvprātīgā darba aktīviste Lelde Saleniece, «CVO Recruitment & Simplika» uzņēmumu grupas mārketinga un komunikācijas vadītāja Baiba Kreišmane un «Scandiweb» pārstāve Laura Laimīte.

Disku ar «Zaļā pipara 5» ierakstu var saņemt RTU Karjeras centrā, Āzenes ielā 6, iepriekš piesakoties e-pastā karjera@rtu.lv

Filmu iespējams noskatīties RTU YouTube kanālā.