Noslēdzies Biznesa interešu kluba «Portfelis» neformālās izglītības kurss

Apliecības par kursa apgūšanu saņēma 42 studenti – 24 bakalaura, 13 maģistrantūras, kā arī pieci doktorantūras studiju programmu studenti. Biznesa interešu klubā (BIK) «Portfelis» pavisam šogad pieteicās 60 studenti no dažādām fakultātēm un studiju programmām. Apmācību laikā notika dažādas lekcijas, kuras vadīja Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) mācībspēki un pazīstamu uzņēmumu pārstāvji, bet kursa noslēgumā studentiem grupās bija jāizstrādā biznesa projekti. Trīs no desmit studentu komandām – «Cits Zars», «Dvēseles miers» un «Odziņa» saņēma «Swedbank» sertifikātus. Komandas «Cits Zars» biznesa idejas pamatā ir mazu un lielu koka rotaļlietu izgatavošana, nākotnē piedāvājumu klāstu papildinot ar bērnu mēbeļu kolekciju izgatavošanu. Uzņēmuma misija ir izveidot vieglākus produktus par pašreizējajiem tirgū pieejamajiem, īpašu uzmanību pievēršot bērnu drošībai un attīstībai, dabas un ekoloģiskas vides saglabāšanai. Savukārt komandas «Odziņa» komercdarbības iecere ir ražot uzturvielām un vitamīniem sabalansētas un nokomplektētas notīrītu un sagrieztu ekoloģiski audzētu augļu, ogu un dārzeņu porcijas paciņās ātrai, vieglai un ērtai smūtīju pagatavošanai. Apliecības par kursa apgūšanas tika pasniegtas 16. decembrī svinīgā pasākumā, kurā piedalījās RTU studiju prorektors profesors Uldis Sukovskis, lektori Māris Millers, Sandra Ošleja, Baiba Kreišmane, Kalvis Kārkliņš, kā arī 2015. gada absolventi Sidhards Jānis Libers un Anda Pabērza. «Swedbank» sertifikātus komandām pasniedza «Swedbank» Pārdošanas un mārketinga daļas segmentu jomas vadītāja Liene Gasiņa. Dalībnieki pozitīvi novērtēja kursos iegūto: «BIK «Portfelis» bija lieliska motivācijas un entuziasma deva savu projektu īstenošanai! Lieliska lektoru izvēle, kas sniedza noderīgu informāciju dažādās ar biznesu saistītās jomās, izceļot nianses, kas bez pieredzes nebūtu pamanāmas. Ļoti pozitīva vide pamatzināšanu gūšanai par sev interesējošiem jautājumiem,» norāda Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes doktorante Ilze Gūtmane. BIK «Portfelis» neformālās izglītības kursi notiek kopš 2010. gada, un to mērķis ir sniegt tehnisko specialitāšu studentiem iespēju apgūt uzņēmējdarbības un vadīšanas praktiskās un teorētiskās zināšanas. Katru gadu neformālās biznesa izglītības kursu apgūst aptuveni 50 studentu. Kursus rīko RTU Karjeras centrs. Vairāk informācija par BIK «Portfelis». Fotogalerija.